Hükümler & Koşullar

default

http://www.hairmeetwardrobe.com/tr_tr/#!/termsncondition.aspx ahipleri ile ilişkili olduğunu ifade etmemektedir. Söz konusu internet sitelerinin kullanıcılar tarafından ilgili bulunması amaçlanmak ile beraber Unilever ya da bağlı şirketleri tarafından onaylanmış ya da doğrulanmış bulunmayan bu internet siteleri ya da içeriğinde yer alan bilgiler nedeniyle Unilever ya da bağlı şirketleri ya da bunların çalışanları, temsilcileri ya da vekilleri herhangi bir sebep ile sorumlu bulunmamaktadır. Herhangi bir zamanda, başka bir internet sitesine giriş yapmış olduğunuzu keşfederseniz, bu siteye “geri” okunu tıklayarak veya “www.hairmeetwardrobe.com” web adresini, tanımlama bilgisi vb. bağlantıları girerek geri dönebilirsiniz.

Tanımlama Bilgisi (Bilgi Blokları) Kullanımı

Tanımlama bilgisi sadece bir metindir ve bir web sitesinin kullanıcının kim olduğunu hatırlaması amacıyla, kullanıcıların bilgisayarının sabit diskindeki tarayıcının tanımlama bilgisi dosyasına transfer ettiği bir dizi bilgidir.

Bir tanımlama bilgisi genel olarak, geldiği alan adını, tanımlama bilgisinin “yaşam süresini” ve genellikle rastgele oluşturulmuş tek bir sayı olan bir değeri içerir.

Web sitesini ziyaret ettiğinizde, size bir tanımlama bilgisi gönderilmektedir. Tanımlama bilgisi:

 (i) Web sitesine geri döndüğü zaman kullanıcının belirli bir ziyaretçi (sadece bir sayı) olarak tanınmasına yardımcı olması; (ii) içeriklerin ya da reklamların kullanıcının tercih ettiği ilgi alanlarıyla eşleştirilebilmesi; (iii) aynı reklamların tekrar tekrar kullanıcıya gösterilmesinden kaçınılması ve/veya (iv) kullanıcıların Web sitesini nasıl kullandıklarının anlaşılmasını sağlayan toplanmış istatistiklerin derlenmesi ve web sitesinin yapısının geliştirmesi amacıyla kullanılabilir kullanıcılar anılan şekilde gerçekleştirilen tanımlama bilgisi kullanımlarında şahıs olarak tespit edilmemektedir.

Bu Web Sitesinde iki tür tanımlama bilgisi kullanılabilir: (i) Siteyi terk edene kadar tarayıcının tanımlama bilgisi dosyasında kalan ve (ii) geçici tanımlama bilgileri olan “oturum tanımlama bilgileri”, daha uzun süre tarayıcının tanımlama bilgisi dosyasında kalan “sürekli tanımlama bilgileri” (uzunluk süresi, spesifik tanıma bilgisinin yaşam süresine bağlı olacak şekilde belirlenmektedir.)

Web işareti kullanımı

Unilever Web Sitelerinin bazıları web işareti (boş gif olarak da bilinir) denilen ve bu sayfalara giren kişi sayısını ölçmeye yarayan elektronik resimler içerebilmektedir. Bunlar sadece tanımlama bilgisi numarası, ziyaret edilen sayfanın açıklaması, görüntülenme tarihi ve zamanını içeren sınırlı bilgiyi iletmektedir. Ayrıca üçüncü kişi reklam verenler tarafından yerleştirilmiş işaretler de kullanılabilmektedir. Bu web işaretleri, herhangi bir kişisel bilgiyi iletmezler ve sadece bir kampanyanın başarısını ölçmek için kullanılırlar. Web işaretleri, siteyi oluşturan içerik isteklerinden farksız oldukları için devre dışı bırakılamamaktadırlar. Ancak tanımlama bilgileriyle birlikte kullanıldığında tanımlama bilgilerini devre dışı bırakarak veya tanımlama bilgisi ayarlarını değiştirerek işaretleri etkisiz hale getirilebilmektedir.

 

Üçüncü Kişiye Ait Reklam

Web Sitesinde üçüncü bir kişinin reklam vermesine imkan tanınmaktadır. Reklam verenin kampanyayı tıklayan kullanıcı sayısını ölçebilmesi için bu reklamlar tanımlama bilgileriyle birleştirilmiş olabilir. Unilever’in üçüncü kişi tarafından yerleştirilen tanımlama bilgilerine erişimi ya da bu tanımlama bilgileri üzerinde kontrolü bulunmamaktadır.

Tanımlama Bilgilerini Etkinleştirme/Devre dışı bırakma

Kullanıcılar, tarayıcılarındaki ayarları değiştirerek tanımlama bilgilerini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Tanımlama bilgilerinin devre dışı bırakılması durumunda sitedeki interaktif özellikler kullanılamayabilir.

Tanımlama bilgilerini yönetmek için farklı yöntemler mevcuttur. Eğer farklı yerlerde farklı bilgisayarlar kullanılıyor ise her birinde tanımlama bilgileri ayarlarının yapıldığından emin olunmalıdır. Bazı modern tarayıcılarda web sitelerinin gizlilik politikalarını analiz etme özelliği vardır ve kullanıcıya gizlilik ihtiyaçlarını kontrol etme imkânı tanımaktadır. Bunlara “P3P” özellikleri denir (Gizlilik Seçenekleri Platformu). Kullanıcılar tarayıcılarının tanımlama bilgileri klasörüne yüklenmiş tanımlama bilgilerini kolaylıkla silebilir. Örnek olarak, Microsoft Windows Explorer kullanıyorsanız:

'Windows Explorer'ı açın. Adres çubuğunda 'Ara' butonuna tıklayın. 'Dosyalar ve Klasörler' arama kutusuna “cookie” (veya “tanımlama bilgisi”) yazın. 'Şurada ara' kısmında 'Bilgisayarım'ı seçin. 'Şimdi Ara'ya tıklayın. Çıkan klasörlere girin, herhangi bir tanımlama bilgisi dosyasını seçip klavyeden 'Delete' tuşuna basın.

Microsoft Windows Explorer kullanmıyorsanız, “Yardım” menüsünden “Tanımlama bilgisi”ni seçip tanımlama bilgisi klasörünüzü nerede bulacağınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

UNILEVER GİZLİLİK İLKELERİ

Gizlilik, Unilever için çok ciddi bir konudur. Aşağıdaki beş ilke, gizliliğinize saygı gösterme yaklaşımımızın temelini oluşturmaktadır:

Kişisel bilgilerinizi bize vererek bize duyduğunuz güvene değer veriyoruz. Kişisel bilgilerinizi her zaman adil ve bu güvene uygun şekilde kullanacağız.

Kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımız konusunda açık bilgi alma hakkınız bulunmaktadır. Topladığımız bilgiler, bunları nasıl kullandığımız, kiminle paylaştığımız ve endişelerinizin olması durumunda kiminle irtibata geçeceğiniz konusunda size karşı her zaman şeffaf olacağız.

Kişisel bilgilerinizin nasıl kullanıldığı konusunda endişeleriniz olması durumunda, bu endişeleri çözüme kavuşturmak için vakit kaybetmeden sizinle işbirliği yapacağız.

Bilgilerinizin istismar edilmemesi ve güvenli tutulması için uygun tüm önlemleri alacağız.

Geçerli tüm veri koruma yasaları ve yönetmeliklerine uyacağız ve veri koruma yetkilileri ile işbirliği yapacağız. Veri koruma mevzuatının bulunmaması durumunda, veri koruması ile ilgili genel kabul görmüş ilkelere uygun olarak hareket edeceğiz.

 

UNILEVER GİZLİLİK POLİTİKASI

Son Güncelleme: Aralık 2012

Unilever gizliliğinizi korumayı ve kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlamayı taahhüt eder. Bu Gizlilik Politikasında topladığımız kişisel bilgi türleri, bunları nasıl kullandığımız, ifşa ettiğimiz ve koruduğumuz açıklanmaktadır.

Bu Gizlilik Politikası ne için geçerlidir?

Bu Gizlilik Politikası, Unilever Grup şirketleri tarafından sundukları hizmetlerle bağlantılı olarak toplanan kişisel bilgiler için geçerlidir. Unilever Grup hakkında daha fazla bilgi için: http://unilever.com/aboutus/. Bu bilgiler, Bakım Hattımız, tüketici çağrı merkezleri, doğrudan pazarlama kampanyaları, çekilişler ve yarışmalar ile offline olarak ve internet sitelerimiz, üçüncü şahıs platformlarındaki markalı sayfalarımız ve Unilever Grup tarafından veya adına işletilen bu tür internet siteleri veya üçüncü şahıs platformları (“Unilever Sites”) üzerinden erişilen veya kullanılan uygulamalar ile online olarak alınan bilgileri de kapsamaktadır. Bu Gizlilik Politikası, geçerli Unilever Sitesinin kullanım hüküm ve koşullarının bir parçasını oluşturmaktadır. Kişisel bilgilerinizin korunmasından sorumlu Unilever Grup şirketi hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Gizlilik

Bu Gizlilik Politikası aşağıdakiler için geçerli değildir:

·      Kontrolümüz dışındaki üçüncü şahıs internet siteleri, platformları ve/veya uygulamaları (“Üçüncü Şahıs Siteleri”) tarafından toplanan bilgiler;

·      Unilever Sitelerindeki bağlantılar yoluyla erişim sağladığınız Üçüncü Şahıs Siteleri tarafından

·      Sponsoru olduğumuz veya katıldığımız Üçüncü Şahıs Sitelerindeki banner’ler, çekilişler ve diğer reklam veya promosyonlar.

Bu tür Üçüncü Şahıs Sitelerinin kendine ait gizlilik politikaları ile hüküm ve koşulları bulunabilir. Söz konusu Üçüncü Şahıs Sitelerini kullanmadan önce bunları okumanızı tavsiye ederiz.

Onayınız

Unilever, sizin onayınız olmadan kişisel bilgilerinizi toplamayacak, kullanmayacak veya ifşa etmeyecektir. Çoğu durumda açık olarak onayınızı soracağız ancak bazı durumlarda eylem ve hareketlerinizden onay verdiğiniz sonucunu çıkarabiliriz. Unilever Sitesini kullanarak, ilgili Unilever Grup şirketinin kişisel bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasına uygun olarak toplamasına, kullanmasına ve ifşa etmesine izin vermiş olursunuz.

Kişisel bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasında ele alınmayan amaçlar için kullanmamız gerektiğinde sizden ek onay isteyebiliriz. Bu onayı vermek zorunda değilsiniz, ancak vermemeniz halinde bazı aktivitelere katılımınız sınırlandırılabilir. Ek onay vermeniz halinde, bu Gizlilik Politikasının koşullarıyla bir aykırılık durumunda söz konusu onayın koşulları geçerli olacaktır.

Kişisel bilgilerinizin bu şekilde toplanmasını, kullanılmasını ve ifşa edilmesini kabul etmiyorsanız, lütfen Unilever Sitelerini kullanmayınız veya başka şekillerde Unilever’e kişisel bilgilerinizi vermeyiniz.

Çocuklar

Unilever Sitelerinin çoğu, yetişkinlerin kullanımına göre tasarlanmış olup, bunu amaçlamaktadır. Herhangi bir Unilever Sitesinin daha genç bir hedef kitleyi amaçlaması halinde, gerekli gördüğümüz veya geçerli veri koruma yasaları ve yönetmeliklerinin gerektirmesi halinde kişisel bilgileri toplamadan önce ebeveyn veya vasinin onayını alacağız (onay gerektiren yaş ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir). Ülkenizde ebeveyn izninin gerekli olduğu yaşın üzerinde bir çocuksanız, anlayıp kabul etmek için bu Gizlilik Politikasının koşullarını ebeveyniniz veya vasinizle birlikte gözden geçirmelisiniz.

Onay alınmasını gerektiren bir durumda ebeveyn veya vasinin onayı alınmadan bilgi topladığımızı fark edersek, söz konusu bilgiyi mümkün olan en kısa zamanda sileceğiz.

Unilever Sitelerinin belirli kısımlarına erişim ve/veya ödül, örnek veya diğer mükafatları alma hakkı belirli bir yaş ile sınırlı tutulabilir. Kişisel bilgileriniz, yaş doğrulama kontrolleri yapmak ve bu gibi yaş kısıtlamalarını uygulamak için kullanılabilir.

Hangi bilgileri toplarız?

Bu Gizlilik Politikasında “kişisel bilgi” ile kast edilen kimliğinizi ortaya çıkaran bilgi veya bilgilerdir. Bu genelde adınız, adresiniz, ekran adınız, profil resminiz, e-posta adresiniz ve telefon numaranızı içerir, ancak IP adresi, alışveriş alışkanlıkları, tercihler ile hobileriniz ve ilgi alanlarımız gibi yaşam tarzınız veya tercihlerinizle ilgili diğer bilgileri de kapsayabilir. Sizin hakkınızda farklı kaynaklardan kişisel bilgiler edinebiliriz, bunlar:

·      Bize doğrudan verdiğiniz bilgiler

·      Unilever Sitelerini kullandığınızda otomatik olarak topladığımız bilgiler

·      Başka kaynaklardan topladığımız bilgiler

Kişisel bilgilerinizi nasıl kullanırız?

Kişisel bilgilerinizi:

·      size daha iyi ürünler ve daha iyi bir Unilever Sitesi deneyimi sunmak için kullanabiliriz. Daha fazla bilgi.

·      izin vermeniz halinde veya daha önceden bizden bir ürün veya hizmet talep etmiş olmanız ve iletişimin önceki taleple ilgili veya bağlantılı olması ve geçerli yasalar tarafından belirlenen sürede yapılması kaydıyla ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetlerle ilgili olarak sizinle irtibata geçmek için kullanabiliriz. Daha fazla bilgi.

·      bizden talep ettiğiniz ürün veya hizmetleri tedarik etmek için kullanabiliriz. Daha fazla bilgi.

Belirli bir amaç için kişisel bilgi topladığımız durumlarda, işle ilgili meşru veya yasal gerekçelerle saklamamız gerekmediği sürece, bilgileri söz konusu amaç için gerekli olandan daha uzun süre tutmayacağız. Bilgilerin yanlışlıkla veya kötü niyetli olarak ortadan kaldırılmasını önlemek amacıyla, bilgileri hizmetlerimizden sildiğimizde, kalan kopyaları sunucularımızdan hemen silmeyiz veya bilgileri yedek sistemlerimizden kaldırmayız.

Mobil Mesaj Hizmetleri

Unilever’den kablosuz veya mobil cihazınıza metin mesajları veya başka türlü mesajlar (kısa mesaj servisi veya SMS, gelişmiş mesaj servisi veya EMS veya multimedya mesaj servisi veya MMS gibi) alabileceğiniz bir hizmeti kullanıma koyabiliriz (“Mobil Mesaj Hizmetleri”). Mobil Mesaj Hizmetlerimizden birine kaydolduğunuzda, Unilever’den bu amaçla verdiğiniz adrese veya cep telefonu numarasına mesaj gönderilmesini kabul etmiş olursunuz (aşağıdaki Gizlilik haklarınız ve irtibata geçmeniz gereken kişiler bölümündeki talimatları izleyerek bu tür mesajları almamayı seçmediğiniz sürece).

Bu mesajlar için kablosuz operatörünüzün standart ücretlerinin geçerli olduğunu ve aşağıdaki Gizlilik haklarınız ve irtibata geçmeniz gereken kişiler bölümündeki talimatları izleyerek fikrinizi her zaman değiştirebileceğinizi anlamış bulunuyorsunuz.

Ücretler, kablosuz hesap faturanıza yansıtılıyorsa, ilgili ödeme bilgilerinizi sizden alarak operatörünüze verebileceğimizi kabul etmiş bulunuyorsunuz. Mobil Mesaj Hizmetlerine kaydolmak için kullandığınız kablosuz cihazın sahibi veya yetkili kullanıcısı olduğunuzu ve uygulanacak ücretleri onaylama yetkinizin bulunduğunu beyan etmiş oluyorsunuz. Her Mobil Mesaj Hizmetiyle ilgili belirli yaş kısıtlamaları ve diğer koşulları yerine getirmenin yanı sıra, adınız, metin mesajı, kablosuz adres veya cep telefonu numarası gibi kişisel bilgilerinizi kaydetmeniz de gerekebilir. Ayrıca, Mobil Mesaj Hizmetlerini kullandığınız süre boyunca mesajlarınızın tarihini, saatini ve içeriğini de elde edebiliriz. Mobil Mesaj Hizmetleri ile bağlantılı olarak elde ettiğimiz bilgileri, bu Gizlilik Politikasına uygun olarak kullanacağız. Ancak, kablosuz operatörünüz ve diğer hizmet sağlayıcılarının da kablosuz cihaz kullanımınızla ilgili bilgi toplayabileceğini ve bu uygulamaların kendi politikalarına tabi olduğunu unutmayınız.

Mobil Mesaj Hizmetlerinin, iletişimleri karmaşık ağlardan iletmek için radyo (ve başka araçlar) kullanan kablosuz sistemler aracılığıyla sağlandığını kabul ediyorsunuz. Mobil Mesaj Hizmeti kullanımınızın gizli veya güvenli olacağını garanti etmiyoruz ve yaşayabileceğiniz herhangi bir gizlilik veya güvenlik eksikliği konusunda sorumluluk kabul etmiyoruz. Durumunuza ve Mobil Mesaj Hizmetlerini kullanım amacınıza en uygun önlemleri ve güvenlik tedbirlerini almak sizin sorumluluğunuzdadır. Ayrıca, teknik sorunları ve/veya hizmetle ilgili şikayetleri belirlemek ve çözümlemek için operatörünüzdeki kablosuz ve/veya cep telefonu hesabınıza da erişim sağlayabiliriz.

Kişisel bilgilerinizi kimlerle paylaşırız?

Genel kural olarak kişisel bilgilerinizi Unilever Grup dışından herhangi biriyle paylaşmayız. Ancak, kişisel bilgilerinizi güvenilir üçüncü şahıslarla paylaşabiliriz. Daha fazla bilgi.

Ayrıca kişisel bilgilerinizi, bilgilerin yasal gerekçelerle ifşa edilmesinin gerekli olduğuna inandığımız durumlarda, Unilever Grup dışındaki şirket, kuruluş veya kişilerle de paylaşabiliriz.

Kişisel bilgilerinizi üçüncü bir şahısla paylaşırsak, söz konusu kişilerin bilgilerinizi güvende tutması, istismara karşı korumak için her türlü makul önlemi alması ve sadece bu Gizlilik Politikası ve geçerli veri koruma yasaları ve yönetmeliklerine uygun olarak kullanmasını sağlamak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.

Unilever, işimizin tamamını veya bir kısmını sattığımız kuruluşlar (örneğin, bir markanın satılmasıyla bağlantılı olarak) ya da bir birleşme, konsolidasyon, idare değişikliği, yeniden yapılanma veya işimizin tamamının veya bir kısmının tasfiyesi halleri hariç, kişisel bilgileri satmamaktadır.

Kişisel bilgilerin aktarılması

Kişisel bilgilerinizi sizin adınıza işleyebilmeleri için kişisel bilgilerinizi yaşadığınız ülke dışındaki sunuculara veya başka ülkelerdeki güvenilir üçüncü şahıslara aktarabiliriz. Bir Unilever Sitesini kullanarak veya kişisel bilgilerinizi başka şekilde Unilever’e vererek, bu Gizlilik Politikasının koşulları ve geçerli veri koruma yasaları ve yönetmeliklerine uygun olarak bunu yapmamıza izin vermiş olursunuz.

Birçok ülkedeki kişisel bilgilere yönelik yasal korumaların kendi ülkenizdekiyle aynı olmadığını unutmayınız. Kişisel bilgileriniz başka bir ülkedeyken, yasalara uygun olarak mahkemeler, kanun yürütme ve ulusal güvenlik yetkilileri bilgilerinize erişim sağlayabilir. Yasalara uygun bu tür erişim taleplerine tabi olmak üzere, kişisel bilgilerinizi ülkenizin dışında işleyen kişilerin bilgileri korumaya yönelik önlemler alması gerektiği ve sadece Unilever’in talimatları doğrultusunda işleme almak yetkisi olduğu konusunda güvence veriyoruz.

 

Kişisel bilgilerinizin korunması

Kişisel bilgilerinizi güvende tutmak için makul tüm önlemleri alıyoruz ve kişisel bilgilerinizi bizim için ele alan veya işleyen üçüncü şahısların da aynısını yapmasını gerektiriyoruz. Yetkisiz erişim, değiştirme veya istismarı önlemek amacıyla kişisel bilgilerinize erişim kısıtlıdır ve sadece bilmesi gereken çalışanlarımıza ve temsilcilerimize izin verilmektedir.

Gizlilik haklarınız ve irtibata geçilecek kişiler

Kişisel bilgilerinizin nasıl ele alındığı konusunda sorularınız, yorumlarınız veya endişeleriniz varsa, Unilever Sitesinde sizi bu Gizlilik Politikasına yönlendirenİletişim bağlantısına tıklayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ya da www.unilever.com adresine gidin, uygun ülkeyi seçin ve İletişim bağlantısına tıklayın. Talebiniz uygun Unilever grup şirketine yönlendirilecektir.

Aşağıdakileri bize bildirme hakkınız bulunmaktadır:

·      ileride sizinle irtibata geçmemizi istememek

·      sizin hakkınızda elimizde bulunan kişisel bilgilerin bir kopyasını istemek

·      kayıtlarımızdaki kişisel bilgilerinizi düzeltmemizi, güncellememizi veya silmemizi talep etmek

·      kişisel bilgilerinize ilişkin herhangi bir istismarı bildirmeyi istemek

Talebinizi işleme almamıza yardımcı olmak için, lütfen adınızı ve bilgilerinizi eksiksiz olarak veriniz.

Gizlilik Politikamızda Yapılacak Değişiklikler

Bu Gizlilik Politikasını muhtelif zamanlarda Unilever Sitelerinde Gizlilik Politikasının güncel sürümünü yayınlayarak değiştirebiliriz. Önemli değişiklikler hakkında size makul bildirimlerde bulunulacaktır. Kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımız hakkında bilgi sahibi olmak için sık sık ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Diğer Unilever gizlilik politikaları

Bu Gizlilik Politikasına ek olarak, başka gizlilik koşulları veya politikalarına tabi özel kampanya veya promosyonlar olabilir. Bu tür kampanya veya promosyonlara katılmadan önce, katılmanız halinde uymak zorunda olacağınız ek koşul ve politikaları okumanızı öneririz. Ek gizlilik koşulları veya politikaları size fark edilir biçimde ulaştırılacaktır.

 

TOP